Our top offers

Acacia & Cinnamon <br /> organic, 200 g powder

Acacia & Cinnamon
organic, 200 g powder

EUR 16,03 RRP EUR 22,90 you save 30% (EUR 6,87)

0,2 kilogram / EUR 80,15 pro kilogram

incl. 7 % VAT excl. shipping costs

%

Süßholzwurzel <br /> 60 capsules (28 g)

Süßholzwurzel
60 capsules (28 g)

EUR 10,43 RRP EUR 14,90 you save 30% (EUR 4,47)

0,03 kilogram / EUR 372,50 pro kilogram

incl. 7 % VAT excl. shipping costs

%

Helmkraut <br /> 60 capsules (30 g)

Helmkraut
60 capsules (30 g)

EUR 15,12 RRP EUR 18,90 you save 20% (EUR 3,78)

0,03 kilogram / EUR 504,00 pro kilogram

incl. 7 % VAT excl. shipping costs

%

Nachtkerzen-Öl, BIO <br /> 60 capsules (35 g)

Nachtkerzen-Öl, BIO
60 capsules (35 g)

EUR 13,26 RRP EUR 18,95 you save 30% (EUR 5,69)

0,04 kilogram / EUR 378,86 pro kilogram

incl. 7 % VAT excl. shipping costs

%

Cumin, Muskat & Koriander <br /> 90 capsules (41 g) <br /> ORGANIC

Cumin, Muskat & Koriander
90 capsules (41 g)
ORGANIC

EUR 15,12 RRP EUR 18,90 you save 20% (EUR 3,78)

0,04 kilogram / EUR 368,78 pro kilogram

incl. 7 % VAT excl. shipping costs

%

Kurkuma Plus <br /> 180 capsules (96 g)

Kurkuma Plus
180 capsules (96 g)

EUR 48,96 RRP EUR 69,95 you save 30% (EUR 20,99)

0,1 kilogram / EUR 510,00 pro kilogram

incl. 7 % VAT excl. shipping costs

%

SpiruSkin <br /> Eye Zone Repair Gel <br />30 ml pump bottle

SpiruSkin
Eye Zone Repair Gel
30 ml pump bottle

EUR 20,24 RRP EUR 25,30 you save 20% (EUR 5,06)

0,03 litre / EUR 674,67 pro litre

incl. 19 % VAT excl. shipping costs

%

SpiruSkin  <br /> Active Moisturizing Gel <br />30 ml pump bottle

SpiruSkin
Active Moisturizing Gel
30 ml pump bottle

EUR 18,20 RRP EUR 26,00 you save 30% (EUR 7,80)

0,03 litre / EUR 606,67 pro litre

incl. 19 % VAT excl. shipping costs

%

SpiruSkin  <br /> Beauty Cream Mask <br />50 ml jar

SpiruSkin
Beauty Cream Mask
50 ml jar

EUR 15,26 RRP EUR 21,80 you save 30% (EUR 6,54)

0,05 litre / EUR 305,20 pro litre

incl. 19 % VAT excl. shipping costs

%

SpiruSkin  <br /> Hand Cream <br />50 ml pump bottle

SpiruSkin
Hand Cream
50 ml pump bottle

EUR 10,36 RRP EUR 12,95 you save 20% (EUR 2,59)

0,05 litre / EUR 207,20 pro litre

incl. 19 % VAT excl. shipping costs

%

BioSpirulina & BioChlorella <br />Naturland<br />approx. 500 tablets = 200 g

BioSpirulina & BioChlorella
Naturland
approx. 500 tablets = 200 g

EUR 36,36 RRP EUR 45,45 you save 20% (EUR 9,09)

0,2 kilogram / EUR 181,80 pro kilogram

incl. 7 % VAT excl. shipping costs

%

SpiruSkin Hyaluron <br /> Eye & Face Essence<br />10 ml Roll-on

SpiruSkin Hyaluron
Eye & Face Essence
10 ml Roll-on

EUR 16,76 RRP EUR 23,95 you save 30% (EUR 7,19)

0,01 litre / EUR 1.676,00 pro litre

incl. 19 % VAT excl. shipping costs

%

SpiruSkin Hyaluron <br /> Cleansing Gel<br />150 ml pump bottle

SpiruSkin Hyaluron
Cleansing Gel
150 ml pump bottle

EUR 19,16 RRP EUR 23,95 you save 20% (EUR 4,79)

0,15 litre / EUR 127,73 pro litre

incl. 19 % VAT excl. shipping costs

%

Hagebutten Pulver <br /> ORGANIC, 160 g

Hagebutten Pulver
ORGANIC, 160 g

EUR 17,46 RRP EUR 24,95 you save 30% (EUR 7,49)

0,16 kilogram / EUR 109,13 pro kilogram

incl. 7 % VAT excl. shipping costs

%

Vitamin K2 Plus <br /> 90 capsules (27 g)

Vitamin K2 Plus
90 capsules (27 g)

EUR 26,32 RRP EUR 32,90 you save 20% (EUR 6,58)

0,03 kilogram / EUR 974,81 pro kilogram

incl. 7 % VAT excl. shipping costs

%

Weizengras <br /> ORGANIC, 90 g powder

Weizengras
ORGANIC, 90 g powder

EUR 13,40 RRP EUR 16,75 you save 20% (EUR 3,35)

0,09 kilogram / EUR 148,89 pro kilogram

incl. 7 % VAT excl. shipping costs

%

ZinkSpirulina<br /> 250 tablets (100 g)

ZinkSpirulina
250 tablets (100 g)

EUR 27,96 RRP EUR 39,95 you save 30% (EUR 11,99)

0,1 kilogram / EUR 279,60 pro kilogram

incl. 7 % VAT excl. shipping costs

%

SelenSpirulina<br /> 250 tablets (100 g)

SelenSpirulina
250 tablets (100 g)

EUR 26,56 RRP EUR 37,95 you save 30% (EUR 11,39)

0,1 kilogram / EUR 265,60 pro kilogram

incl. 7 % VAT excl. shipping costs

%

EisenSpirulina<br />  250 tablets (100 g)

EisenSpirulina
250 tablets (100 g)

EUR 17,25 RRP EUR 24,65 you save 30% (EUR 7,40)

0,1 kilogram / EUR 172,50 pro kilogram

incl. 7 % VAT excl. shipping costs

%

Ashwagandha <br /> ORGANIC, 60 capsules (36 g)

Ashwagandha
ORGANIC, 60 capsules (36 g)

EUR 15,96 RRP EUR 19,95 you save 20% (EUR 3,99)

0,04 kilogram / EUR 443,33 pro kilogram

incl. 7 % VAT excl. shipping costs

%

Yamswurzel <br /> ORGANIC, 60 Capsules (33 g)

Yamswurzel
ORGANIC, 60 Capsules (33 g)

EUR 26,32 RRP EUR 32,90 you save 20% (EUR 6,58)

0,03 kilogram / EUR 797,57 pro kilogram

incl. 7 % VAT excl. shipping costs

%

Kurkuma Plus <br /> 60 capsules (32 g)

Kurkuma Plus
60 capsules (32 g)

EUR 20,23 RRP EUR 28,90 you save 30% (EUR 8,67)

0,03 kilogram / EUR 632,19 pro kilogram

incl. 7 % VAT excl. shipping costs

%

ZinkSpirulina<br /> 100 tablets (40 g)

ZinkSpirulina
100 tablets (40 g)

EUR 12,21 RRP EUR 17,45 you save 30% (EUR 5,24)

0,04 kilogram / EUR 305,25 pro kilogram

incl. 7 % VAT excl. shipping costs

%

SelenSpirulina<br /> 100 tablets (40 g)

SelenSpirulina
100 tablets (40 g)

EUR 11,16 RRP EUR 15,95 you save 30% (EUR 4,79)

0,04 kilogram / EUR 279,00 pro kilogram

incl. 7 % VAT excl. shipping costs

%

EisenSpirulina<br />  100 tablets (40 g)

EisenSpirulina
100 tablets (40 g)

EUR 9,06 RRP EUR 12,95 you save 30% (EUR 3,89)

0,04 kilogram / EUR 226,50 pro kilogram

incl. 7 % VAT excl. shipping costs

%